O KLUBIE

MISJA

Klub Promyk Międzypokoleniowe Centrum Kultury jest instytucją spółdzielczą, której głównym przesłaniem jest integracja, poprzez rozwijanie zainteresowań i pasji, lokalnej społeczności mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej “Cichy Kącik” .

Praca społeczno-kulturalna w Spółdzielni Mieszkaniowej „Cichy Kącik” prowadzona jest w klubie od ponad czterdziestu lat. Placówka mieści się na Szczepinie, przy ulicy Ścinawskiej 20 na terenie Osiedla Bolkowsko-Kruszwickiego we Wrocławiu. Propozycje programowe placówki adresowane są do mieszkańców osiedli: Bolkowsko-Kruszwickiego, Staromiejskiego i Muchoboru.

Naszym uczestnikom umożliwiamy czynne uczestnictwo w działaniach kulturalnych i artystycznych przez udział w stałych kołach i sekcjach zainteresowań, ale także w warsztatach, koncertach, projektach edukacyjnych, spektaklach teatralnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców proponowane przez nas zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, u nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Prowadząc naszą codzienną działalność, jesteśmy także otwarci na wszelkie nowe propozycje.

Joanna Stefanowska – kierownik – jstefanowska@cichykacik.pl

Dominika Borkowska – instruktor kulturalno-oświatowy

Joanna Tabisz – instruktor kulturalno-oświatowy

ZESPÓŁ

WSPÓŁPRACA

Poza stałymi sekcjami proponujemy mieszkańcom cykliczne wydarzenia, warsztaty i projekty. Zachęcamy do współpracy, by wspólnie budować osiedlową sąsiedzkość.

 • „Podaj dalej”
  „Podaj dalej” to inicjatywa powstała z myślą o szczepińskiej społeczności, polegająca na przekazywaniu swoich umiejętności innym. Zapraszamy mieszkańców
  do dzielenia się swoimi pasjami w formie różnorodnych warsztatów. My pomożemy to zrealizować – planując to działanie, udostępniając przestrzeń, współorganizując wydarzenie,na które zaprosimy mieszkańców. Przykładowe działania to choćby prelekcje podróżnicze, przyrodnicze spacery osiedlowe,gry stolikowe i planszowe, pomoc w nauce(szkolnej, social media, językowej) i warsztaty (od plastycznych po kulinarne).
 • „Artystko/artysto, pokaż się”
  Zapraszamy do współpracy twórczej wszystkich, którzy działają artystycznie –malują obrazy, tworzą kolaże, fotografują. Chętnie zaprezentujemy te prace, czy to w formie wystawy, czy w jakiejś innej formule, którą wypracujemy wspólnie z autorem.
 • „Co mi w duszy gra”
  Cykl wydarzeń kulturalnych „Co mi w duszy gra” to kolejny projekt powstały z myślą o tym, by dzielić się swoimi pasjami, talentami, własną twórczością i wrażliwością. Zachęcamy wszystkich, którzy grają, śpiewają, tworzą poezję i często nie mają śmiałości zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców, aby skontaktowali się z nami. Pomożemy zorganizować w naszym klubie recital, koncert lub wieczór poetycki.

KONTAKT

Klub Promyk Międzypokoleniowe Centrum Kultury

S.M.Cichy Kącik
Ul. Ścinawska 20, 53-629 Wrocław
Tel: 530-591-376
klubpromyk@gmail.com